טיפול ללא ניתוח בערמונית מוגדלת

הרבה מאוד גברים בגיל 50 ומעלה סובלים מתסמינים של ערמונית מוגדלת (היפרפלזיה שפירה של בלוטת הערמונית). ערמונית מוגדלת עלולה לגרום לחסימה חלקית במעבר השתן דרך הערמונית ובמקרים קיצוניים אף לחסימה מלאה. הדבר גורר פגיעה חמורה באיכות החיים, על ידי פגיעה ביכולת להטיל שתן, בתכיפות מתן שתן וכן פגיעה בחיי מין. גם איכות השינה נפגמת כתוצאה מן הצורך לקום מספר פעמים בלילה על מנת להתפנות. ישנו טיפול ללא ניתוח בערמונית מוגדלת באמצעות תומכן קפיצי שצורתו כצורת פרפר אותו ממקמים בשופכת הערמונית. תפקידו של המתקן הוא לדחוק הצידה את הרקמות החוסמות.

ישנן סיבות שונות לגדילה השפירה של הערמונית, אך הסיבה העיקרית היא הגיל. לרוב, ערמונית מוגדלת היא תוצר של התבגרות הגוף. הרבה מאוד גברים אחרי גיל 50 יסבלו מערמונית מוגדלת.
שכיחות ההגדלה השפירה של הערמונית היא כ 50% בקרב גברים בגילאי ה 50 וכ 80% בקרב גברים בלאי ה 80.
הידיעה שיש טיפול ללא ניתוח בערמונית מוגדלת, בהחלט משרה תקווה ושקט נפשי, להבדיל משיטות הדור הקודם בהן ניתנו טיפולים תרופתיים ואף ניתוחים שונים. טיפולים אלו נושאים סיכונים ותופעות לוואי.

ניתוח הערמונית הנפוץ ביותר לטיפול בהגדלה שפירה של הערמונית הוא ניתוח ה- TURP
(Trans Urethral Resection of the Prostate), ניתוח בו מסירים את הרקמה החוסמת של אונות הערמונית המוגדלות, דרך השופכה, וכך פותחים מעבר לשתן. רב המטופלים בשיטה זו יחוו שיפור משמעותי בזרימת השתן אך עם זאת יתמודדו עם תקופת התאוששות ארוכה, צורך בקטתר למספר ימים ושפיכה אחורית במהלך קיום יחסי מין. 

במקרים נדירים יותר עלולות להופיע תופעות לוואי חמורות יותר. ישנן שיטות ניתוחיות נוספות כגון ניתוחי לייזר או סילון מים להסרת רקמת הערמונית. ניתוחים אלו משתמשים במקור אנרגיה שונה לצורך הסרת רקמת הערמונית אך התוצאה דומה לזו של ניתוח ה TURP וגם תופעות הלוואי דומות.

 Butterfly medical היא חברה ישראלית אשר פיתחה מתקן המאפשר טיפול מהיר ויעיל בתסמיני ערמונית מוגדלת, ללא צורך בהתערבות ניתוחית או בנטילת תרופות. תומכן קפיצי בצורת פרפר הממוקם בשופכת הערמונית ודוחק לצדדים את האונות החוסמות, וכך מאפשר זרימה תקינה של שתן ללא צורך בניתוח פרוסטטה.

 Butterfly medical מציעה טיפול ללא ניתוח בערמונית מוגדלת בצורה חדשנית ויעילה, ללא התערבות כירורגית, ללא תופעות לוואי וללא כאבים. זהו טיפול ללא ניתוח בערמונית מוגדלת המתקדם ביותר בעולם שהוכח מדעית ונוסה על עשרות מטופלים. לא עוד זרימה פחותה או איטית, לא עוד שיבושים בשעות השינה, לא עוד איכות חיים ירודה.

בעזרת Butterfly medical חייהם של אנשים רבים השתנו לטובה על ידי פעולה פשוטה ומהירה.

מידע נוסף

מהי ערמונית מוגדלת

בלוטת הערמונית (פרוסטטה) גדלה עם הגיל ולעיתים גורמת לחסימה במעבר התקין של השתן.

טיפול חדשני בערמונית מוגדלת

באמצעות טכנולוגיה חדשנית שפותחה לאחרונה על ידי Butterfly medical, ניתן לשפר את איכות החיים של המטופלים בצורה דרמטית.

טיפול בערמונית ללא פגיעה בתפקוד המיני

טיפול באמצעות השתל של חברת Butterfly Medical מאפשר שיפור משמעותי בתסמיני ערמונית מוגדלת ללא פגיעה בתפקוד המיני.

טיפול ללא ניתוח בערמונית מוגדלת

ישנו טיפול ללא ניתוח בערמונית מוגדלת באמצעות תומכן קפיצי שצורתו כצורת פרפר אותו ממקמים בשופכת הערמונית.