טיפול חדשני בערמונית מוגדלת

בעיית ערמונית מוגדלת (BPH) נפוצה מאוד אצל גברים בגיל 50 ומעלה. ברובם המכריע של המקרים, הסיבה לגדילת הערמונית קשורה להתבגרות ולגיל לכן מספר רב של גברים בגיל העמידה יסבלו מבעיות ערמונית מוגדלת. ערמונית מוגדלת יוצרת לחץ ובמקרים קיצוניים אף חסימה בצינור השופכה. הדבר גורם לפגיעה חמורה באיכות חייהם של גברים שסובלים מערמונית מוגדלת כמו פגיעה בחיי מין, פגיעה בהטלת שתן ואף פגיעה באיכות השינה כתוצאה מצורך תכוף בהטלת שתן.

הפגיעה ביכולת הטלת השתן, המתבטאת בעיקר בזרם חלש, זרם מקוטע, קושי בהתרוקנות וצורך להמתין או ללחוץ בכדי להתחיל לתת שתן, נובעת באופן ישיר מחסימה בערמונית הנגרמת כתוצאה מההגדלה השפירה של רקמת הערמונית.

חסימת חלל הערמונית דורשת טיפול אשר יכול להקל או להסיר חסימה זו.
עד כה רופאים היו ממליצים על טיפול תרופתי המשפיע על רקמת הערמונית או על התערבות ניתוחית אשר, באופן מכאני, פותחת את החסימה ומאפשרת זרימה של שתן.

גברים רבים נמנעים מקבלת הטיפולים הקיימים בעיקר בגלל הפחד מתופעות הלוואי המשפיעות על חיי המין ובגלל החשש מפרוצדורה ניתוחית בבלוטת הערמונית.

Butterfly medical היא חברה ישראלית אשר פיתחה מתקן המאפשר טיפול מהיר ויעיל בתסמיני ערמונית מוגדלת (היפרפלזיה שפירה בערמונית), ללא צורך בהתערבות ניתוחית או בנטילת תרופות. תומכן קפיצי בצורת פרפר הממוקם בשופכת הערמונית ודוחק לצדדים את האונות החוסמות, וכך מאפשר זרימה תקינה של שתן ללא צורך בניתוח פרוסטטה.

טיפול חדשני בערמונית מוגדלת ישפר ללא הכר את חיי המין של המטופלים המסתמכים על תרופות לערמונית, את איכות השינה שלהם, ובאופן כללי את איכות החיים.

מידע נוסף

מהי ערמונית מוגדלת

בלוטת הערמונית (פרוסטטה) גדלה עם הגיל ולעיתים גורמת לחסימה במעבר התקין של השתן.

טיפול חדשני בערמונית מוגדלת

באמצעות טכנולוגיה חדשנית שפותחה לאחרונה על ידי Butterfly medical, ניתן לשפר את איכות החיים של המטופלים בצורה דרמטית.

טיפול בערמונית ללא פגיעה בתפקוד המיני

טיפול באמצעות השתל של חברת Butterfly Medical מאפשר שיפור משמעותי בתסמיני ערמונית מוגדלת ללא פגיעה בתפקוד המיני.

טיפול ללא ניתוח בערמונית מוגדלת

ישנו טיפול ללא ניתוח בערמונית מוגדלת באמצעות תומכן קפיצי שצורתו כצורת פרפר אותו ממקמים בשופכת הערמונית.